SYSTEMY ALUMINIOWE

Okna i drzwi aluminiowe w Bydgoszcz

Okna i drzwi aluminiowe, czyli nowoczesna stolarka aluminiowa ma za zadanie odpowiadać na współczesne wyzwania architektoniczne, dzięki wykorzystaniu różnorodności form i kształtów. Aluminium jest idealnym materiałem pozwalającym sprostać rosnącym wymaganiom rynku oraz nawet najbardziej wymagającym wyobrażeniom Klientów. Nasza firma oprócz okien plastikowych PCV zajmuje się produkcją okien oraz drzwi z aluminium w Bydgoszczy.

Rodzaj i charakter profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi odpowiadające indywidualnym preferencjom Klienta. Aluminiowe systemy okienno-drzwiowe cechuje wyjątkowa trwałość, lekkość konstrukcji i maksymalne powierzchnie przeszkleń.

Aluminium zewnętrzne

Aluminium ciepłe
Okna i drzwi aluminiowe w systemie MB86 - Stolmar Bydgoszcz

System okienno-drzwiowy MB86

System okienno-drzwiowy z aluminium o bardzo dobrych parametrach dający możliwość zaspokojenia różnorodnych potrzeb użytkowników. Ten pierwszy na świecie system aluminiowych okien i drzwi, w którym zastosowany został aerożel – materiał o doskonałej izolacyjności termicznej. Do zalet systemu należy także wysoka wytrzymałość profili, umożliwiająca wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach i ciężarze. Dostępna jest także wersja okien z ukrytym skrzydłem.

Okna i drzwi aluminiowe w systemie MB70 - Stolmar Bydgoszcz

System okienno-drzwiowy MB70

Ten system aluminiowy, służący do wykonywania wymagających bardzo dobrej izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych. Posiada on wersję o podwyższonej izolacyjności termicznej, uzyskanej dzięki zastosowaniu specjalnych wkładów izolujących wewnątrz kształtowników oraz w przestrzeni podszybowej. W systemie MB-70 można wykonywać okna i drzwi aluminiowe antywłamaniowe oraz okna oddymiające.

Okna i drzwi aluminiowe w systemie MB60 - Stolmar Bydgoszcz

System okienno-drzwiowy MB60

Ten nowoczesny system aluminiowy montowany jest głównie w sytuacjach wymagających dobrej izolacji termicznej i akustycznej w elementach architektonicznych zabudów zewnętrznych. Przykładem tego typu zastosowań mogą być np.: okna oraz drzwi zewnętrzne różnego typu, tzw. wiatrołapy, witryny, a także wszelkiego rodzaju konstrukcje przestrzenne.

Aluminium wewnętrzne

Aluminium ciepłe

System okienno-drzwiowy MB45

System ten wykorzystywany jest głównie do tworzenia zabudowy wewnątrz. Przykładem mogą być to ścianki działowe, okna oraz drzwi przesuwne, wahadłowe lub automatyczne. Inne popularne zastosowania dla owego systemu to: wiatrołapy, witryny, boksy, przegrody lub drzwi dymnoszczelne. Wykorzystanie systemu okienno ? drzwiowego MB 45 możliwe jest we wszystkich sytuacjach niewymagających izolacji termicznej profilu.

Fasady aluminiowe

System fasadowy

System fasadowy MB-SR50 N

System został zaprojektowany w celu konstruowania i wykonywania lekkich ścian osłonowych typu zawieszanego i wypełniającego oraz dachów, świetlików i innych konstrukcji przestrzennych. Okna oparte o ten system są również podstawą wersji o podwyższonej izolacyjności termicznej i rozwiązań przeciwpożarowych. System fasadowy MB-SR50 N jest także powiązany z konstrukcjami różnego rodzaju okien: odchylno-wysuwnych, połaciowych i zintegrowanych z fasadą. Dzięki bogatej ofercie rozwiązań opartych na fasadzie MB-SR50N architekci i projektanci mogą realizować nawet najbardziej oryginalne pomysły w zakresie konstrukcji aluminiowo-szklanych.

Systemy aluminiowe w realizacjach Stolmar

Centrum Medyczne Białe Błota
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Budynek firmy Tranzax

Dlaczego okna i drzwi aluminiowe są takie popularne?

Kiedy zastanawiamy się jakie okna i drzwi wybrać, często zadajemy sobie pytanie: Czy wybrać okna wykonane z aluminium? Czynimy tak nieprzypadkowo, ponieważ aluminium to bardzo wytrzymały materiał, który jest lekki i nie rdzewieje. Ponadto dużą popularnością cieszą się również okna z dużymi powierzchniami szybowymi, których obramowanie również jest aluminiowe. Co daje zastosowanie aluminium w obu tych przypadkach?

Chiny, Rosja, Kanada i Stany Zjednoczone to najwięksi na świecie producenci okien z aluminium. Niekwestionowanym liderem są tutaj z pewnością Chiny, które rokrocznie dostarczają około 30% tego surowca na rynek. Aluminium na dobre wkroczyło również do naszych domów jako materiał coraz chętniej stosowany w produkcji okien i drzwi. Aluminium przestaje być już kojarzone jako symbol minionej epoki, gdy Polacy mieli do niego dostęp jedynie poprzez zagraniczne puszki po napojach czy naczynia w barach mlecznych. Dziś nikt już w ten sposób nie myśli o oknach i drzwiach z aluminium, a ono samo jest wykorzystywane w znacznie większych przedsięwzięciach niż produkcja naczyń czy puszek.

Złota era aluminium

W 1825 roku Duńczyk Oersted odkrywa pierwiastek glinu. Jednak dopiero w kolejnym stuleciu aluminium (glin) stanie się modne za sprawą wytwarzanych z niego naczyń i puszek. Natomiast jako materiał do produkcji okien czy drzwi z aluminium zostanie wykorzystane na szerszą skalę na przełomie wieku XX i XXI. Wtedy to producenci okien i drzwi dostrzegą potencjał w aluminium i zaczną inwestować w ten sposób produkowania okien i drzwi. Powstanie popyt na stolarkę aluminiową.

Ekologiczne rozwiązanie

W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy ze względu na postępujące globalne ocieplenie staramy się żyć ekologicznie, stolarka aluminiowa święci triumfy. Nic dziwnego, ponieważ stolarka aluminiowa to wyjątkowo przyjazny dla środowiska sposób na stworzenie różnych części wyposażenia domu – począwszy od okien, poprzez drzwi, a skończywszy na gablotach aluminiowych podświetlanych. Wszystkie produkty wytworzone z aluminium w 100% nadają się na przetworzenie i śmiało można poddać je recyklingowi. Dlatego są tak bardzo polecane nie tylko osobom, które chcą troszczyć się o naszą planetę, ale wszystkim, którym przyszłość Ziemi choć trochę nie jest obojętna.

Energooszczędność

To kolejna zaleta stolarki aluminiowej. Dzięki zastosowaniu aluminium oraz przekładek termicznych uzyskujemy wysokie parametry izolacji termicznej, co w praktyce oznacza, że posiadając aluminiowe drzwi albo okna, niestraszny nam niekorzystne warunki pogodowe za oknem. Nie musimy martwić się, czy wieje, czy pada śnieg, czy jest mróz, ponieważ okna oraz drzwi wykonane z aluminium oddzielają nas od tych niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Co więcej, zapewniają nam ciepło w środku naszego domu czy mieszkania. Dzięki tej funkcji, możemy sporo zaoszczędzić również na ogrzewaniu, którego nie będziemy musieli tak podkręcać, bo w mieszkaniu będzie panować optymalna temperatura. Nie będziemy musieli także ciągle dokładać do pieca, bo ciepło nie ucieknie nam przez okna czy drzwi.

Drzwi aluminiowe – specjalność firmy Stolmar

Polacy coraz częściej decydują się na tego typu drzwi. Nic dziwnego, materiał wykorzystany przy ich produkcji to pewność, że drzwi nie ulegną tak łatwo zniszczeniu. Dlaczego? Po pierwsze aluminium w przeciwieństwie do innych metali nie ulega korozji, a tym samym nie rdzewieje. Co więcej, konstrukcje są bardzo wytrzymałe, bo nie ulegają zniszczeniom pod wpływem wilgoci, czy promieniowania UV. Ponadto drzwi wykonane z aluminium nie odkształcają się, co stanowi ich dodatkowy atut. Tę wiedzę posiadają również specjaliści z firmy Stolmar, którzy wychodzą naprzeciw Państwa oczekiwaniom.

„Drzwi aluminiowe Bydgoszcz” to hasło internetowe, które poprowadzi nas prosto na stronę, gdzie będziemy mogli zobaczyć drzwi przygotowane przez fachowców ze Stolmara. W ofercie tej firmy znajdziemy również różne typy drzwi. Klikając w link: drzwi przesuwne bydgoszcz, naszym oczom ukaże się strona poświęcona przesuwnym systemom okiennym, na której będziemy mogli przejrzeć różne realizacje tego typu drzwi w wykonaniu firmy Stolmar.

Okna aluminiowe prosto od firmy Stolmar

Duże powierzchnie szybowe nieodłącznie kojarzą nam się z łatwą utratą ciepła i odczuwaniem negatywnych skutków pogody: wiatru, deszczu czy śniegu. Z drugiej jednak strony duże okno na przykład z widokiem na las czy piękny ogród z różami to marzenie niejednej osoby, która ze smutkiem rezygnuje z jego spełnienia z przyczyn – jak sądzi – praktycznych.” Bo przecież co mi ze wspaniałego widoku, gdy okna przepuszczają wodę i wpuszczają wiatr”. My dziś chcemy obalić ten stereotyp.

Duże powierzchnie szybowe mogą okazać się dużo bardziej komfortowe od tych małych okien. Wszystko zależy od tego, jaki materiał użyjemy podczas jego tworzenia. Fachowcy z firmy Stolmar stawiają na okna, które za sprawą użytego do ich produkcji materiału, to jest aluminium, sprawiają, że okna gwarantują nam izolację od temperatury na zewnątrz, a także wodoszczelność oraz ochronę przed wiatrem. Tego typu okna, jak zresztą każde inne, możemy zasłaniać. Do tego celu doskonale sprawdzą się rolety zewnętrzne w Bydgoszczy – pod takim oto adresem znajdziemy te wspaniałe zasłony firmy Stolmar.