ROLETY ZEWNĘTRZNE

Nasze produkty dla okien - Stolmar Bydgoszcz

Rolety zewnętrzne są istotnym elementem dodatkowego wyposażenia domu oferującym szereg komfortowych korzyści. Do najważniejszych z nich należą: ochrona przed wahaniami temperatur, izolacja akustyczna, ochrona prywatności, kompatybilność, szerokie możliwości adaptacji.
Różnorodność form i materiałów użytych do produkcji rolet dają szeroki zakres możliwości zastosowania (budynki jednorodzinne, apartamentowce, obiekty handlowe). Bogata oferta wariantów kolorystycznych dla rolet zewnętrznych powoduje, że niezależnie od ich funkcji użytkowych, często są one także ważnym elementem dekoracyjnym nowoczesnych budynków.

System Rolet Natynkowych

Rolety zewnętrzne w Bydgoszczy - roleta natynkowa owalna

Roleta natynkowa owalna.

Rolety zewnętrzne w Bydgoszczy - roleta natynkowa 45 stopni
Roleta natynkowa 45 stopni.
Rolety zewnętrzne w Bydgoszczy - roleta natynkowa owalna z moskitierą
Roleta natynkowa owalna zintegrowana z moskitierą.
Rolety zewnętrzne w Bydgoszczy - roleta natynkowa 45 stopni z moskitierą
Roleta natynkowa 45 stopni zintegrowana z moskitierą.

Produkt z przeznaczeniem do stosowania w nowych budynkach lub tych już istniejących. Jedną z wielu istotnych funkcji rolet jest ich odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz gwarancja skutecznej ochrony przed włamaniami. Rolety zewnętrzne dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, dzięki której mogą stanowić element dekoracyjny w projekcie budynku. Sterowanie roletami uzależnione jest do oczekiwań Klienta i odbywa się za pomocą napędu elektrycznego bądź manualnie.

Szczegółowe informacje dotyczące tych rolet zewnętrznych dostępnych w Bydgoszczy znajdziesz tutaj.

System Rolet Podtynkowych

Rolety zewnętrzne w Bydgoszczy - roleta podtynkowa
Roleta podtynkowa.
Rolety zewnętrzne w Bydgoszczy - roleta podtynkowa z moskitierą
Roleta podtynkowa z moskitierą.

Produkt przeznaczony do zastosowania w nowo wznoszonych budynkach lub tych już istniejących. Jedną z wielu istotnych funkcji rolet zewnętrznych jest niezmniejszanie utraty ciepła zimą oraz unikanie nadmiernego przegrzewania wnętrza domu w okresie letnim. Zewnętrze elementy rolet posiadają powłoki kolorystyczne, które mogą być dopasowane do barwy okien lub całego designu budynku. Sterowanie roletami zewnętrznymi uzależnione jest do oczekiwań Klienta i odbywa się za pomocą napędu elektrycznego bądź manualnie.

Szczegółowe informacje dotyczące tych rolet zewnętrznych dostępnych w Bydgoszczy znajdziesz tutaj.

System Rolet Nadstawnych

Rolety zewnętrzne w Bydgoszczy - roleta nadstawna
Roleta nadstawa.
Rolety zewnętrzne w Bydgoszczy - roleta nadstawna z moskitierą
Roleta nadstawa z moskitierą.

Rolety zewnętrzne przeznaczone do montażu w trakcie wznoszenia nowych budynków lub podczas modernizacji tych istniejących. Jedną z wielu istotnych funkcji rolet jest niezmniejszanie utraty ciepła zimą dzięki możliwości dodatkowego docieplenia produktu.

Unikalna konstrukcja pozwala ukryć czoło skrzynki pod dowolnym materiałem wykończeniowym całego budynku. Widoczne elementy rolet zewnętrznych dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej, co zapewnia możliwość dopasowania ich do okien lub elewacji. Sterowanie roletami uzależnione jest do oczekiwań Klienta i odbywa się za pomocą napędu elektrycznego bądź manualnie.

Poznaj szczegółowe informacje dotyczące rolet zewnętrznych dostępnych w Bydgoszczy.

Kolorystyka dla wszystkich rolet

Ogólne cechy rolet zewnętrznych

Dzięki swojej funkcjonalności, rolety zewnętrzne dla okien PCV są integralnym elementem nowoczesnych technik budowlanych. Stanowią one perfekcyjne zabezpieczenie przed warunkami pogodowymi, takimi jak słońce oraz związane z nim ciepło, wiatr, deszcz, śnieg oraz wszelkimi innymi zjawiskami atmosferycznymi.

Dodatkowo są produktem, który zapewnia doskonałą izolację termiczną budynku, która w ciepłe letnie dni, zapobiega zbyt dużemu nasłonecznieniu pomieszczeń, chroniąc także przed ich nagrzewaniem się. W okresie zimowym natomiast, izolacja ta działa w drugą stronę, przyczyniając się do zdecydowanie większej oszczędności energii cieplnej wykorzystywanej do ogrzewania budynku.

Izolacja termiczna w oknach PCV z roletami zewnętrznymi

Rolety zewnętrze okienne w znacznym stopniu zwiększając także izolację akustyczną, w odczuwalny sposób obniżając poziom głośnych dźwięków dobiegających z zewnątrz. Zapewniają one komfort prywatności oraz w znaczny sposób wpływają na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Każdy rodzaj rolet zewnętrznych jest na tyle dobrą przeszkodą do pokonania przez ewentualnego włamywacza, iż znacznie opóźnia czas włamania, warto jednak zaznaczyć iż aby spełniały parametry typowo antywłamaniowe, ich konstrukcja powinna być w odpowiedni sposób wzmocniona, dodatkowo solidne zamontowanie ich w ścianie budynku to także bardzo istotny warunek. Podstawowe elementy każdej rolety są następujące :

  • obudowa rolety (skrzynka i prowadnice),
  • napęd manualny lub elektryczny,
  • pancerz rolety.

Niezależnie od typu oraz konkretnego systemu montowanych rolet zewnętrznych w Bydgoszczy, można zastosować pancerz, który wykonany jest z materiału PCV bądź też z aluminium. Dodatkowo każda roleta może zostać zaopatrzona w rolowaną moskitierę.

Rolety zewnętrzne ochroną w wielu sytuacjach

Do najważniejszych funkcji jakie spełniają rolety zewnętrzne należy zaliczyć ich ochronę przed nagrzewaniem się pomieszczeń w letnie dni oraz jednocześnie utraty ciepła z wewnątrz budynku w dni zimowe, stanowią także zabezpieczenie przed włamaniem się oraz zmniejszają poziom hałasu z zewnątrz.

 

Korzyści rolet okiennych zewnętrznych w okresie letnim

Okna składają się w największym stopniu z szyby, to właśnie one przepuszczają nawet do 80% promieni słonecznych które na nie oddziałują, doprowadzając w letnie upalne dni do zbyt dużego nasłonecznienia pomieszczeń. Stosując jednak rolety zewnętrzne, można w bardzo prosty sposób wyeliminować ten niezbyt pożądany efekt.

W przeciwieństwie do dużo tańszych rolet wewnętrznych, rolety zewnętrzne odbijają promienie słoneczne jeszcze przed ich dotarcie do szyby, dzięki czemu nie nagrzewa się ona, a w dalszym efektem także pomieszczenia. Można więc śmiało założyć tezę, iż finalnie w okresie letnim, stosując rolety zewnętrzne można odczuć pozytywne aspekty w postaci zaciemnienia oraz chłodu w pomieszczeniach.

 

Korzyści zewnętrznych rolet w okresie zimowym

Jak powszechnie wiadomo, okna, czy to standardowe, czy tym bardziej dachowe, są jednym z głównych źródeł strat ciepła w budynku. Według różnych przeliczeń, wartość tą określa się w przedziale od 15 aż do 30%. Jednak stosując rolety zewnętrzne, można w bardzo łatwy oraz efektywny sposób ograniczyć ten niekorzystny proces.W rzeczywistości działa to tak , iż pomiędzy oknem a pancerzem zamontowanej rolety powstaje przestrzeń, którą w mowie potocznej można nazwać poduszką powietrzną. To dzięki temu procesowi powstaje dodatkowa warstwa izolacyjna. W efekcie finalnym, energia potrzebna do ogrzania budynku, może być nawet o 30% mniejsza, niż w przypadku nie posiadania rolet zewnętrznych.

 

Rolety zewnętrzne jako zabezpieczenie antywłamaniowe

Dzisiejsze czasy wiążą się z faktem iż bardzo często słyszy się o przypadkach włamań do budynków, nawet najbliższych sąsiadów. Złodzieje, najczęściej próbują dostać się do domu właśnie przez okna. O ile stosunkowo niedawno najlepszą ochroną były kraty, dziś bezpieczeństwa mieszkańców oraz w razie ich nieobecności dóbr materialnych strzegą antywłamaniowe okna, rolety a także alarmy.

I choć nie wyprodukowano jeszcze okien których wyważenie nie jest niemożliwe, to im dłużej złodziej musi pokonywać nad pokonaniem tych zabezpieczeń, tym większa szansa że się zniechęci bądź po prostu zostanie zauważony. To właśnie rolety zewnętrzne są pierwszym i często najbardziej czasochłonnym elementem który musi on pokonać. Dają one więc bardzo duży komfort oraz poczucie bezpieczeństwa.

Rolety zewnętrzne naokienne

W tym modelu obudowa wykonana jest z materiału PCV, która wraz z pokrywą rewizyjną umieszczoną od tyłu bądź też od dołu skrzynki. Skrzynka natomiast, nakładana jest na okno i wraz z nim montowania we wnęce okiennej. Istnieje możliwość różnych wariantów zabudowy, także z zabudową całkowitą.

Rolety zewnętrze natynkowe

Model ten cechuje obudowa wykonana z aluminium z pokrywą rewizyjną, która umieszczona jest z przodu skrzynki rolety zewnętrznej. Skrzynka natomiast montowana jest na murze lub we wnęce okiennej. Brak możliwości zabudowy. Stosuje się je w budownictwie nowym oraz przy modernizacji już istniejących budynków.

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Charakteryzuje je obudowa wykonana z aluminium z pokrywą rewizyjną umieszczoną od dołu skrzynki rolety. Skrzynka natomiast montowana jest przed oknem, we właściwie wcześniej przygotowanej wnęcę znajdującej się w nadprożu. Konieczna zabudowa zewnętrzna. Zastosowanie tylko w nowym budownictwie.

Rolety zewnętrzne RKS

W tej rolecie zewnętrznej obudowa wykonana jest z ceramiki lub materiału PCV wzmocnionego drutem zbrojeniowym. Skrzynka montowana jest w miejscu nadproża okiennego. Zabudowa całkowita wymagana, zastosowanie tylko w nowym budownictwie.

Rolety zewnętrzne z systemem manualnym i automatycznym

Rolety okienne wewnętrzne dla okien PCV stały się ostatnio bardzo popularne głównie za sprawą licznych zalet i właściwości, które powodują że:

  • rolety zewnętrzne są ozdobą budynku
  • chronią przed nadmiernym światłem słonecznym i sztucznym np. latarni ulicznych
  • chronią przed zimnem a w lecie zapewniają przyjemny chłód
  • dają poczucie bezpieczeństwa i zapewniają ciszę

Przed montażem rolet zewnętrznych, ze względu na różnego rodzaju opcje dotyczące zarówno materiałów z jakich są wykonane jak i sposobu sterowania musimy podjąć decyzję na co się decydujemy.

W zakresie sterowania możemy wybierać pomiędzy:

  • zwijaniem ręcznym
  • sterowaniem elektrycznym przewodowym za pomocą przycisków lub/i pilota
  • sterowaniem bezprzewodowym za pomocą pilota

Każdy z tych systemów ma swoich zwolenników i przeciwników i każdy z nich ma swoje wady i zalety, które postaramy się pokrótce przedstawić by ułatwić dokonanie wyboru.

Realizacja Stolmar w Bydgoszcz, okna PCV z roletami zewnętrznymi.
Roleta zewnętrzna w oknie PCV, Bydgoszcz.

Rolety zewnętrzne ze zwijaniem ręcznym

Są w porównaniu z tymi sterowanymi elektrycznie lub za pomocą pilota, trochę tańsze w zakupie, ale przy obsłudze bardziej kłopotliwe ponieważ czynność opuszczania i podnoszenia rolety zewnętrznej w okinie PCV trzeba wykonywać ręcznie pociągając za sznurek lub korbkę i wykonywać ją dla każdej rolety oddzielnie. Są za to proste w obsłudze, mało awaryjne i niezależne od zasilania energią elektryczną.

Rolety zewnętrzne wymagają po okresie kilku lat intensywnego użytkowania jedynie wymiany linek sterujących, którą to pracę można wykonać samemu bez większego wysiłku ani jakiejś specjalistycznej wiedzy. Doskonale sprawdzają się w przypadku domu z niewielką ilością okien. Osoby, które zdecydowały się na montaż wielu rolet zewnętrznych w oknach PCV podnoszonych i opuszczanych ręcznie bardzo często żałują swojej decyzji ponieważ obsługa takiej ilości jest czasochłonna i kłopotliwa, w związku z tym nie zawsze wykorzystują wszystkie ich zalety.

Przy zakupie tego typu rolet obowiązuje generalna zasada, że lepiej kupić dobrej jakości rolety ręczne niż najgorszej jakości rolety elektryczne, z którymi może być w przyszłości całe mnóstwo kłopotów.

 

Roleta zewnętrzna w oknie PCV, Bydgoszcz.

Roleta zewnętrzna w oknie PCV, Bydgoszcz.

Rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie

Oferują większy komfort obsługi ponieważ roletę zewnętrzną obsługuje za nas mechanizm, który może to robić sprawniej i wiele razy dziennie, w dodatku zaprogramowany może to robić samodzielnie w określonych porach, podnosząc i opuszczając pojedyncze rolety w oknach PCV lub wszystkie na raz.

W przypadku nowo budowanych budynków zastosowanie rolet zewnętrznych przewiduje się już w momencie planowania. Gorzej sytuacja przedstawia się w przypadku budynków już istniejących, w których musimy poprowadzić przewody zasilające silniki rolet oraz rozplanować rozmieszczenie paneli i przycisków sterujących tymi mechanizmami. Oprócz włączników przypisanych do każdej rolety zewnętrznej z osobna, warto jest również zamontować przycisk opuszczający i podnoszący wszystkie rolety w pokoju na raz, szczególnie w tych pokojach w których jest wiele okien.

Nowoczesne sterowniki montowane w panelach sterujących pozwalają na podstawie danych o temperaturze wewnątrz i na zewnątrz domu, poziomie nasłonecznienia, hałasu czy opadów, odpowiednio do tych pomiarów samodzielnie decydować o zasłanianiu lub odsłanianiu okien w zależności od parametrów ustawionych przez użytkownika.

Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że można na sterowniku ustawić tzw. przerwę urlopową w czasie której podczas naszej nieobecności rolety zewnętrzne, montowane w oknach PCV, będą się samoczynnie podnosić na dzień i opuszczać wieczorem sprawiając wrażenie obecności domowników oraz stwarzać właściwy komfort dla roślin domowych na czas urlopu. W czasie montażu warto zwrócić uwagę na właściwe dopasowanie mocy silnika do rozmiarów i wagi rolety zewnętrznych oraz zabezpieczenia przeciążeniowe i czujniki zatrzymujące roletę w przypadku napotkania na przeszkodę. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla dzieci lub zwierząt chroniących je przed przyciśnięciem przez opuszczającą się roletę.

Na wypadek zaniku prądu, który jest jedynym oprócz awarii silnika, mankamentem w przypadku elektrycznych rolet zewnętrznych, można domontować dodatkowo do rolet zewnętrznych, korbkę na wypadek takich ewentualności.

Rolety zewnętrzne sterowane bezprzewodowo

Ten typ sterowania roletami zewnętrznymi w oknach PCV i aluminium zapewnia maksimum wygody, ponieważ pilot dołączany do zestawu jest mobilny i likwiduje potrzebę wstawania i podchodzenia do przełączników. Ponadto sterowanie bezprzewodowe nie wymaga wykuwania w ścianach rowków na przewody w budynkach w których nie były one zaplanowane wcześniej. Niektóre firmy instalacyjne zalecają jednak montaż włączników tradycyjnych również w przypadku sterowania bezprzewodowego, a to na wypadek gdyby pilot nam się gdzieś zawieruszył lub nie był akurat pod ręką w momencie w którym go potrzebujemy.

Piloty zastosowane do sterowania bezprzewodowego pracują na częstotliwościach, które nie kolidują z innymi urządzeniami sterowanymi bezprzewodowo. Nie ma więc obawy, ze możemy przez przypadek otworzyć bramę wjazdową czy uruchomić alarm lub inny sprzęt domowy. Pełną ofertę możliwości zarówno w dziedzinie okien jak i rolet zewnętrznych można znaleźć w firmach oferujących rolety zewnętrzne i okna w Bydgoszczy. Tam również znajdą klienci fachową poradę jaki typ rolet zewnętrznych do danego typu budynku będzie najbardziej optymalny zarówno pod względem materiałowym jak i cenowym.