System okienny NEXT

Nowoczesny profil okienny

GEALAN wprowadza na rynek, przebadaną przez Instytut Techniki Okiennej w Rosenheim, kombinację profili w kolorze (system S 9000) do domów pasywnych. Umożliwi to partnerom GEALANprodukowanie kolorowych okien pasywnych ze standardowych profili i standardowych wzmocnień stalowych 2 mm zgodnie z wytycznymi Instytutu Techniki Okiennej w Rosenheim WA-15/2.

GEALAN-FUTURA pozwala na realizację skrzydeł w kolorze o maksymalnej wysokości do 2,20 m, a przy zastosowaniu techniki klejenia STV? ? nawet do 2,40 m. W ten sposób partnerom GEALAN po raz pierwszy proponuje się pełny zestaw produktów standardowych do okien białych i kolorowych o znakomitych właściwościach termoizolacyjnych.

Nowy produkt posiada właściwości termoizolacyjne na poziomie Uf = 0,95 W/m?K, co zostało potwierdzone w testach przez Instytut Techniki Okiennej w Rosenheim. Tak wyśmienite wyniki osiągnięto dzięki innowacyjnemu projektowi profilu i przemyślanemu, zrównoważonemu zastosowaniu IKD? w ościeżnicy. Ponadto dzięki wzmocnieniom o ściankach grubości 2 mm, zarówno w wysokiej ościeżnicy o szerokości lica 84 mm, jak i w skrzydle standardowym, GEALAN-FUTURA spełnia wymagania statyki dla okien kolorowych. Równocześnie zapewniono w ościeżnicy bezpieczne połączenie zasuwnicy ze stalą.

GEALAN FUTURA

GEALAN-FUTURA jest zintegrowana platformą systemową S 9000, oferującą wszechstronne rozwiązania do nowoczesnych okien, drzwi wejściowych, a od 2014 także do drzwi uchylno-przesuwnych. Kombisystem S 9000 z trzema uszczelkami łączy zalety i cechy uszczelki środkowej i przylgowej, i w równym stopniu można go stosować zarówno w nowym, jak i starym budownictwie. Do atutów, oprócz świetnej termoizolacji, można też zaliczyć liczne detale, umożliwiające prosty i ekonomiczny montaż. Na kształt nowo opracowanych geometrii profili, oprócz znanych już cech systemu GEALAN, złożyły się nowe, innowacyjne detale: zoptymalizowana pod względem termoizolacji wysokość przylgi 26 mm, uniwersalna 6-komorowa konstrukcja profili ościeżnic, skrzydeł i słupków oraz celowe wzmocnienia ścian ościeżnicy w obrębie połączeń śrubowych okuć.

System S 9000 punktuje nie tylko w kategorii łatwego montażu. Postawiono w na zamknięty obieg tworzyw, używając materiałów w pełni odnawialnych, i na stosowanie sprawdzonych przez lata koncepcji materiałowych do budowy okien z tworzyw sztucznych. Poza tym, dzięki głębokości 83 mm i specyficznej budowie pleców ościeżnicy, S 9000 jest całkowicie zintegrowany z otoczeniem systemowym GEALAN. Można korzystać z bogatej oferty profili dodatkowych i łączących.

„GEALAN należy do pierwszych dostawców systemów okien z tworzywa sztucznego, który dowiódł, że jego produkty spełniają wymagania najnowszej dyrektywy RAL-GZ 716. Także nowy Kombisystem S 9000 pomyślnie przeszedł wszechstronne procedury kontrolne przeprowadzane na 16 próbkach. Zapewnia to firmom montującym odpowiednią jakość, trwałość i niezawodność działania.”? tłumaczą przedstawiciele Gealan. 

HST 9000 design

Zaprojektowany przez GEALAN system HST 9000 design idealnie wpisuje się w aktualne trendy architektoniczne dużych przeszkleń.

Efektywne doświetlenie pomieszczeń i dodatkowe zyski energetyczne czerpane z energii słonecznej to obowiązujące kanony w nowoczesnym budownictwie. Dzięki nowatorskiemu zaprojektowaniu skrzydła w elemencie nieruchomym w drzwiach HST 9000 DESIGN do pomieszczeń wpada jeszcze więcej światła, a drzwi HST zyskują lekki, delikatny wygląd.

W rozwiązaniu tym zwykłe skrzydło w segmencie nieruchomym drzwi podnośno-przesuwnych HST zastąpione jest profilem oszklonym, którego szerokość lica w porównaniu z normalnym skrzydłem zredukowana jest aż o ponad 50%. Duże przeszklenia oraz zwiększone wymiary HST 9000 DESIGN (wysokość do 2,5 m w kolorze oraz do 2,6 m dla wersji białej) stwarzają ogromne możliwości projektowe.